100% satisfaction guarantee Immediately available after payment Both online and in PDF No strings attached 4.6 TrustPilot
logo-home
Other

Lesvoorbereiding Wiskunde 2de lj - Symmetrie

Rating
3.0
(1)
Sold
2
Pages
16
Uploaded on
04-03-2016
Written in
2014/2015

Deze lesvoorbereiding is voor leerlingen van een tweede leerjaar. Ze leren op een spelende wijze wat symmetrie is. Ze ontdekken spiegelbeelden, vlakke figuren, ... Ze gebruiken daarbij de begrippen spiegelbeeld, spiegeling, spiegelas, symmetrie, symmetrisch en symmetrieas. Het wordt op een leuke manier aangebracht en de les verloopt vrij actief zodat ze alles beter onthouden. De nodige bijlagen zitten erbij. Gewoon afdrukken en je kan lesgeven in een tweede leerjaar.

Show more Read less
Institution
Course









Whoops! We can’t load your doc right now. Try again or contact support.

Written for

Institution
Study
Course

Document information

Uploaded on
March 4, 2016
Number of pages
16
Written in
2014/2015
Type
Other
Person
Unknown

Subjects

Content preview

Departement Onderwijs & Training
Campus Zuid, Verschansingstraat 29, 2000 Antwerpen T: 3 259 01 20


Lesvoorbereiding
Naam: Sandy Ceulemans Studiejaar: 1 ON 3
School: GO! De Schans Mentor: Nancy Mertens
Datum: 8/05/2015 Lesnummer: W25 L7 Lesuur: 2de Klas: 2B


Leergebieden en domeinen:
Wiskunde – Meetkunde


Onderwerp:
Symmetrie


Beginsituatie:
Algemeen:
Er zitten 24 leerlingen in de klas, 13 meisjes en 11 jongens.
Ze kennen het begrip loodrecht nog niet.
De leerlingen kennen geen begrippen zoals spiegelen, spiegelas, symmetrie, symmetrieas, spiegelbeeld.
De leerlingen kennen het verschil tussen links en rechts.


Specifiek:
Kaat, Brent, Robbe en Thristen zijn niet zo sterk in wiskunde.
Tijdens zelfstandig werk moeten Natan en Thristen gemotiveerd worden om verder te werken.
Margot volgt soms les in het 3de leerjaar en is hoogbegaafd.
Bepaalde leerlingen gaan met de zorgleerkracht mee. Onder andere D’Jaya, Jana, Kiara en Megan.

Eindtermen en leerplandoelen

ET 3.6 kunnen het begrip symmetrie ontdekken in realiteit.


LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.29, p38 (ET 3.6) Door vouwen kunnen vaststellen of 2 figuren al dan
niet elkaars spiegelbeeld zijn.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.31, p38 (ET 3.6) Door gebruik van de eigenschappen kunnen
vaststellen of 2 figuren al dan niet elkaars spiegelbeeld zijn.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.33, p38 (ET 3.6) De spiegelas kunnen benoemen als een as van
symmetrie.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.34, p38 (ET 3.6) De begrippen symmetrie, spiegelbeeld, spiegelas,
symmetrieas en spiegeling kunnen gebruiken in concrete situaties.

Lesdoelen:

De lln:
D1: ontdekken spiegelbeelden in de omgeving en in vlakke figuren door een spiegel te gebruiken en door
te vouwen.
D2: gebruiken de begrippen spiegeling, spiegelbeeld, spiegelas, symmetrie, symmetrisch en symmetrieas.




1

, Lesstructuur:
F1: Oriënterend probleem 10 min
F2: Mentaal handelen 5 min
F3: Perceptueel handelen 15 min
F4: Evaluatie controle 15 min
F5: Evaluatie oriëntatie 5 min


LESVERLOOP
F1 Oriënterend probleem Tijd: 10
LI De leerlingen ontdekken wat spiegelbeeld is.
DW Onderwijsleergesprek
K Normale klasschikking
M Stuk plastic
D D1


Lkr: “Ik heb vier vrijwilligers nodig.”


(x-aantal lln steken hun hand op)


(lkr kiest twee leerlingen)
Lkr: “Jullie mogen naar voor komen. Twee van jullie mogen de plastic vasthouden. De andere twee
mogen elk aan de andere kant van de plastic staan.
(lkr geeft non-verbale ondersteuning door de lln een plaats te geven.)
Lkr: “Ik ga zo dadelijk in jou oor bewegingen fluisteren die je moet uitvoeren en jij moet de
bewegingen na doen. Jij moet de bewegingen net hetzelfde uitvoeren. De andere lln gaan goed
kijken wat er gebeurd.”


(De lln voeren uit.)


Lkr: “Steek je rechterhand omhoog. Tik je neus. Maak een buiging. Hef je linkerbeen op. Steek je
arm opzij. (De lkr fluistert dit in de oor van één van de lln)


(De lln voeren uit.)


Lkr: “Wat hebben jullie nu gezien? Wat was er speciaal?”


Lln: “Wanneer hij zijn rechterhand op stak, stak zij haar linkerhand op.”


Lkr: “Dat klopt. Is er jullie nog iets opgevallen?”


Lln: “Wanneer hij zijn neus tikte met zijn linkerhand, tikte zij haar neus met haar
rechterhand.”




2

Reviews from verified buyers

Showing all reviews
1 year ago

3.0

1 reviews

5
0
4
0
3
1
2
0
1
0
Trustworthy reviews on Stuvia

All reviews are made by real Stuvia users after verified purchases.

Get to know the seller

Seller avatar
Reputation scores are based on the amount of documents a seller has sold for a fee and the reviews they have received for those documents. There are three levels: Bronze, Silver and Gold. The better the reputation, the more your can rely on the quality of the sellers work.
CeulemansS Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Follow You need to be logged in order to follow users or courses
Sold
57
Member since
9 year
Number of followers
24
Documents
73
Last sold
1 year ago

3.9

14 reviews

5
3
4
9
3
1
2
0
1
1

Recently viewed by you

Why students choose Stuvia

Created by fellow students, verified by reviews

Quality you can trust: written by students who passed their tests and reviewed by others who've used these notes.

Didn't get what you expected? Choose another document

No worries! You can instantly pick a different document that better fits what you're looking for.

Pay as you like, start learning right away

No subscription, no commitments. Pay the way you're used to via credit card and download your PDF document instantly.

Student with book image

“Bought, downloaded, and aced it. It really can be that simple.”

Alisha Student

Frequently asked questions