$4,350 - correct answer ✔Disposable income: $34,800
% spent on food: 12.5%
Amount spent on food: ?
$28,500 - correct answer ✔Disposable income: ?
% spent on food: 14%
Amount spent on food: $3,990
16% - correct answer ✔Disposable income: $27,600
% spent on food: ?
Amount spent on food: $4,416
.175 unit price - correct answer ✔12 oz. for $2.10
(find unit prices to the nearest tenth of one cent in prob.4-8)
3.083 unit price - correct answer ✔3 kg for $9.25
.047 unit price - correct answer ✔32 oz. for $1.50
.215 unit price - correct answer ✔10 lb. for $2.15
.010 unit price - correct answer ✔400 g for $3.80