HC Psychologie
Datum: 13-9-22
Docent: Petra Driesen
Voorbereiding
Literatuur
Zimbardo, P. G., Johnson R. L., & McCann, V. (2017). Psychologie: Een
inleiding (8e dr.). Amsterdam: Pearson Benelux B.V. [Zie Bronnen]
Pag. 11 t/m 21 (kernvraag 1.2/les1)
Pag. 359 t/m 366 (kernvraag 9.2/zelfstandig bestuderen
Scroggs, J.R. & Vertaalgroep Administratief Centrum Bergeyk.
(1988). Persoon en persoonlijkheid: Sleutelideeën uit
persoonlijkheidstheorieën. Rotterdam: Donker.
Pag. 92 t/m 108. (les 1 & zelfstandig bestuderen). Dit document staat hier incl.
studievragen op Moodle.
Opdracht(en)
1. Maak als subgroep een tijdlijn met daarop de invloedrijkste psychologische
denkers. Zet bij elk naam, geboorte- en sterfdatum en een beknopte beschrijving van
ieders theorie ter verklaring van menselijk gedrag.
2. Presenteer deze in de tutorbijeenkomst aan de andere subgroep. Zoek de
verschillen.
3. Geef elkaar feedback op de inhoud en op de kwaliteit van de gebruikte bronnen.
Inhoud
Het hoorcollege focust op de ontwikkeling van het vakgebied psychologie. Een aantal
psychologische verklaringen voor menselijk gedrag worden kernachtig besproken.
Diverse invloedrijke psychologische denkers worden gerelateerd aan de tijd waarin
zijn leefden/leven toegelicht. Hier gaan jullie mij bij helpen via jullie tijdlijnen!
Doelen
= de student kent de invloedrijkste psychologische denkers en weet welke theorie
deze heeft ontwikkeld
= de student weet de verschillen tussen de theorieën van deze denkers te benoemen
= de student kan uitleggen hoe bepaalde manieren van denken over menselijk
gedrag zijn ontstaan in de geschiedenis
Verwerking
Verwerkingsopdrachten
1.Na het college maak je als klas 1 tijdlijn door de beide tijdlijnen uit de voorbereiding
samen te voegen tot 1 correcte versie, je doet dit onderbouwd met betrouwbare
bronnen.
2.Voeg daar ter illustratie en als geheugensteun bv. een foto van de betreffende
psychologische denker aan toe.
Datum: 13-9-22
Docent: Petra Driesen
Voorbereiding
Literatuur
Zimbardo, P. G., Johnson R. L., & McCann, V. (2017). Psychologie: Een
inleiding (8e dr.). Amsterdam: Pearson Benelux B.V. [Zie Bronnen]
Pag. 11 t/m 21 (kernvraag 1.2/les1)
Pag. 359 t/m 366 (kernvraag 9.2/zelfstandig bestuderen
Scroggs, J.R. & Vertaalgroep Administratief Centrum Bergeyk.
(1988). Persoon en persoonlijkheid: Sleutelideeën uit
persoonlijkheidstheorieën. Rotterdam: Donker.
Pag. 92 t/m 108. (les 1 & zelfstandig bestuderen). Dit document staat hier incl.
studievragen op Moodle.
Opdracht(en)
1. Maak als subgroep een tijdlijn met daarop de invloedrijkste psychologische
denkers. Zet bij elk naam, geboorte- en sterfdatum en een beknopte beschrijving van
ieders theorie ter verklaring van menselijk gedrag.
2. Presenteer deze in de tutorbijeenkomst aan de andere subgroep. Zoek de
verschillen.
3. Geef elkaar feedback op de inhoud en op de kwaliteit van de gebruikte bronnen.
Inhoud
Het hoorcollege focust op de ontwikkeling van het vakgebied psychologie. Een aantal
psychologische verklaringen voor menselijk gedrag worden kernachtig besproken.
Diverse invloedrijke psychologische denkers worden gerelateerd aan de tijd waarin
zijn leefden/leven toegelicht. Hier gaan jullie mij bij helpen via jullie tijdlijnen!
Doelen
= de student kent de invloedrijkste psychologische denkers en weet welke theorie
deze heeft ontwikkeld
= de student weet de verschillen tussen de theorieën van deze denkers te benoemen
= de student kan uitleggen hoe bepaalde manieren van denken over menselijk
gedrag zijn ontstaan in de geschiedenis
Verwerking
Verwerkingsopdrachten
1.Na het college maak je als klas 1 tijdlijn door de beide tijdlijnen uit de voorbereiding
samen te voegen tot 1 correcte versie, je doet dit onderbouwd met betrouwbare
bronnen.
2.Voeg daar ter illustratie en als geheugensteun bv. een foto van de betreffende
psychologische denker aan toe.