100% tevredenheidsgarantie Direct beschikbaar na je betaling Lees online óf als PDF Geen vaste maandelijkse kosten 4,6 TrustPilot
logo-home
Overig

Lesvoorbereiding Wiskunde 2de lj - Symmetrie

Beoordeling
3,0
(1)
Verkocht
2
Pagina's
16
Geüpload op
04-03-2016
Geschreven in
2014/2015

Deze lesvoorbereiding is voor leerlingen van een tweede leerjaar. Ze leren op een spelende wijze wat symmetrie is. Ze ontdekken spiegelbeelden, vlakke figuren, ... Ze gebruiken daarbij de begrippen spiegelbeeld, spiegeling, spiegelas, symmetrie, symmetrisch en symmetrieas. Het wordt op een leuke manier aangebracht en de les verloopt vrij actief zodat ze alles beter onthouden. De nodige bijlagen zitten erbij. Gewoon afdrukken en je kan lesgeven in een tweede leerjaar.

Meer zien Lees minder









Oeps! We kunnen je document nu niet laden. Probeer het nog eens of neem contact op met support.

Documentinformatie

Geüpload op
4 maart 2016
Aantal pagina's
16
Geschreven in
2014/2015
Type
Overig
Persoon
Onbekend

Voorbeeld van de inhoud

Departement Onderwijs & Training
Campus Zuid, Verschansingstraat 29, 2000 Antwerpen T: 3 259 01 20


Lesvoorbereiding
Naam: Sandy Ceulemans Studiejaar: 1 ON 3
School: GO! De Schans Mentor: Nancy Mertens
Datum: 8/05/2015 Lesnummer: W25 L7 Lesuur: 2de Klas: 2B


Leergebieden en domeinen:
Wiskunde – Meetkunde


Onderwerp:
Symmetrie


Beginsituatie:
Algemeen:
Er zitten 24 leerlingen in de klas, 13 meisjes en 11 jongens.
Ze kennen het begrip loodrecht nog niet.
De leerlingen kennen geen begrippen zoals spiegelen, spiegelas, symmetrie, symmetrieas, spiegelbeeld.
De leerlingen kennen het verschil tussen links en rechts.


Specifiek:
Kaat, Brent, Robbe en Thristen zijn niet zo sterk in wiskunde.
Tijdens zelfstandig werk moeten Natan en Thristen gemotiveerd worden om verder te werken.
Margot volgt soms les in het 3de leerjaar en is hoogbegaafd.
Bepaalde leerlingen gaan met de zorgleerkracht mee. Onder andere D’Jaya, Jana, Kiara en Megan.

Eindtermen en leerplandoelen

ET 3.6 kunnen het begrip symmetrie ontdekken in realiteit.


LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.29, p38 (ET 3.6) Door vouwen kunnen vaststellen of 2 figuren al dan
niet elkaars spiegelbeeld zijn.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.31, p38 (ET 3.6) Door gebruik van de eigenschappen kunnen
vaststellen of 2 figuren al dan niet elkaars spiegelbeeld zijn.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.33, p38 (ET 3.6) De spiegelas kunnen benoemen als een as van
symmetrie.
LPD (GO), wiskunde, meetkunde, 3.3.34, p38 (ET 3.6) De begrippen symmetrie, spiegelbeeld, spiegelas,
symmetrieas en spiegeling kunnen gebruiken in concrete situaties.

Lesdoelen:

De lln:
D1: ontdekken spiegelbeelden in de omgeving en in vlakke figuren door een spiegel te gebruiken en door
te vouwen.
D2: gebruiken de begrippen spiegeling, spiegelbeeld, spiegelas, symmetrie, symmetrisch en symmetrieas.




1

, Lesstructuur:
F1: Oriënterend probleem 10 min
F2: Mentaal handelen 5 min
F3: Perceptueel handelen 15 min
F4: Evaluatie controle 15 min
F5: Evaluatie oriëntatie 5 min


LESVERLOOP
F1 Oriënterend probleem Tijd: 10
LI De leerlingen ontdekken wat spiegelbeeld is.
DW Onderwijsleergesprek
K Normale klasschikking
M Stuk plastic
D D1


Lkr: “Ik heb vier vrijwilligers nodig.”


(x-aantal lln steken hun hand op)


(lkr kiest twee leerlingen)
Lkr: “Jullie mogen naar voor komen. Twee van jullie mogen de plastic vasthouden. De andere twee
mogen elk aan de andere kant van de plastic staan.
(lkr geeft non-verbale ondersteuning door de lln een plaats te geven.)
Lkr: “Ik ga zo dadelijk in jou oor bewegingen fluisteren die je moet uitvoeren en jij moet de
bewegingen na doen. Jij moet de bewegingen net hetzelfde uitvoeren. De andere lln gaan goed
kijken wat er gebeurd.”


(De lln voeren uit.)


Lkr: “Steek je rechterhand omhoog. Tik je neus. Maak een buiging. Hef je linkerbeen op. Steek je
arm opzij. (De lkr fluistert dit in de oor van één van de lln)


(De lln voeren uit.)


Lkr: “Wat hebben jullie nu gezien? Wat was er speciaal?”


Lln: “Wanneer hij zijn rechterhand op stak, stak zij haar linkerhand op.”


Lkr: “Dat klopt. Is er jullie nog iets opgevallen?”


Lln: “Wanneer hij zijn neus tikte met zijn linkerhand, tikte zij haar neus met haar
rechterhand.”




2

Beoordelingen van geverifieerde kopers

Alle reviews worden weergegeven
1 jaar geleden

3,0

1 beoordelingen

5
0
4
0
3
1
2
0
1
0
Betrouwbare reviews op Stuvia

Alle beoordelingen zijn geschreven door echte Stuvia-gebruikers na geverifieerde aankopen.

Maak kennis met de verkoper

Seller avatar
De reputatie van een verkoper is gebaseerd op het aantal documenten dat iemand tegen betaling verkocht heeft en de beoordelingen die voor die items ontvangen zijn. Er zijn drie niveau’s te onderscheiden: brons, zilver en goud. Hoe beter de reputatie, hoe meer de kwaliteit van zijn of haar werk te vertrouwen is.
CeulemansS Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen
Bekijk profiel
Volgen Je moet ingelogd zijn om studenten of vakken te kunnen volgen
Verkocht
57
Lid sinds
9 jaar
Aantal volgers
24
Documenten
73
Laatst verkocht
1 jaar geleden

3,9

14 beoordelingen

5
3
4
9
3
1
2
0
1
1

Recent door jou bekeken

Waarom studenten kiezen voor Stuvia

Gemaakt door medestudenten, geverifieerd door reviews

Kwaliteit die je kunt vertrouwen: geschreven door studenten die slaagden en beoordeeld door anderen die dit document gebruikten.

Niet tevreden? Kies een ander document

Geen zorgen! Je kunt voor hetzelfde geld direct een ander document kiezen dat beter past bij wat je zoekt.

Betaal zoals je wilt, start meteen met leren

Geen abonnement, geen verplichtingen. Betaal zoals je gewend bent via Bancontact, iDeal of creditcard en download je PDF-document meteen.

Student with book image

“Gekocht, gedownload en geslaagd. Zo eenvoudig kan het zijn.”

Alisha Student

Veelgestelde vragen