frans alle tijden
PASSé COMPOSé CONDITIONNEL PRESENT
Auxiliaire + Pa.Pa. Inf + ais, ais, ait, ions, iez aient
Auxiliaire = indicatif present Inf = er : je + r/ re: -e
VERTALING VERTALING
Ik heb gegeten Ik zou eten
INDICATIF PRESENT
Van buiten leren PLUS QUE-PARFAIT
VERTALING Auxiliaire + Pa. Pa.
Ik eet Auxiliaire = imparfait
LE FUTUR PROCHE VERTALING
Alle + infinitief Ik had gegeten
VERTALING UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Ik ga eten Av/ ét
FUTUR SIMPLE FUTUR ANTERIEUR
Inf + uitgangen avoir Auxiliaire + Pa. Pa.
Inf = er : je + r / re: -e Auxiliaire = futur simple
VERTALING VERTALING
Ik zal eten Ik zal gegeten hebben
IMPARFAIT UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Nous-ons + ais, ais, ait, ions, iez, aient Aur/ ser
VERTALING CONDITIONNEL PASSE
Ik at auxiliaire + Pa.Pa.
IMPERATIF Auxiliaire = conditionnel present
Je …. / nous …. / vous …. VERTALING
VERTALING Ik zou gegeten hebben
Eet UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Aur/ ser
PASSE RECENT
Venir + de + infinitief
VERTALING
Ik heb zonet gegeten
TIJDLIJN F.A.
PQPF P.C P.R. IND. PR. F.P. F.S.
IMPARF
PASSé COMPOSé CONDITIONNEL PRESENT
Auxiliaire + Pa.Pa. Inf + ais, ais, ait, ions, iez aient
Auxiliaire = indicatif present Inf = er : je + r/ re: -e
VERTALING VERTALING
Ik heb gegeten Ik zou eten
INDICATIF PRESENT
Van buiten leren PLUS QUE-PARFAIT
VERTALING Auxiliaire + Pa. Pa.
Ik eet Auxiliaire = imparfait
LE FUTUR PROCHE VERTALING
Alle + infinitief Ik had gegeten
VERTALING UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Ik ga eten Av/ ét
FUTUR SIMPLE FUTUR ANTERIEUR
Inf + uitgangen avoir Auxiliaire + Pa. Pa.
Inf = er : je + r / re: -e Auxiliaire = futur simple
VERTALING VERTALING
Ik zal eten Ik zal gegeten hebben
IMPARFAIT UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Nous-ons + ais, ais, ait, ions, iez, aient Aur/ ser
VERTALING CONDITIONNEL PASSE
Ik at auxiliaire + Pa.Pa.
IMPERATIF Auxiliaire = conditionnel present
Je …. / nous …. / vous …. VERTALING
VERTALING Ik zou gegeten hebben
Eet UITZONDERINGEN AUXILIAIRE AVOIR / ETRE
Aur/ ser
PASSE RECENT
Venir + de + infinitief
VERTALING
Ik heb zonet gegeten
TIJDLIJN F.A.
PQPF P.C P.R. IND. PR. F.P. F.S.
IMPARF