100% de satisfacción garantizada Inmediatamente disponible después del pago Tanto en línea como en PDF No estas atado a nada 4.2 TrustPilot
logo-home
Otro

Verslag domein Breuken, Procenten, Verhoudingen en Kommagetallen

Puntuación
-
Vendido
1
Páginas
38
Subido en
10-01-2023
Escrito en
2020/2021

Verslag is beoordeeld met een 8

Institución
Grado











Ups! No podemos cargar tu documento ahora. Inténtalo de nuevo o contacta con soporte.

Escuela, estudio y materia

Institución
Estudio
Grado

Información del documento

Subido en
10 de enero de 2023
Número de páginas
38
Escrito en
2020/2021
Tipo
Otro
Personaje
Desconocido

Temas

Vista previa del contenido

17 JANUARI 2022


BREUKEN, PROCENTEN,
VERHOUDINGEN EN
KOMMAGETALLEN
BREUKEN IN GROEP 6




1



Naam: Tycho de Groot
Studentnummer:
E-mailadres:
Hogeschool: NHL-Stenden
Opleidingsfase: PABO jaar 2, Hoofdfase
Klas:
Docent:
Stageschool:
Stagecoach:
Deadlinedatum: 17-01-2022


1

,Samenvatting
In dit verslag kunt u het theoretisch verantwoord en zelfontworpen onderwijs doorlezen binnen het
domein breuken, procenten, kommagetallen en verhoudingen, dat is opgedeeld in twee rekenlessen.
Voor beide lessen heb ik de methodes Pluspunt en Snappet gebruikt ter inspiratie. Omdat ik beide
lessen zelf heb ontworpen heb ik ook twee aparte doelen gesteld voor beide lessen. Hieronder staan
beide doelen beschreven.

- Les 1: Aan het eind van deze les kunnen de leerlingen een gelijknamige breuk (tot een hele)
optellen. Wanneer 80% van de leerlingen dit correct kan, is het lesdoel behaald.
- Les 2: Aan het eind van deze les kunnen de leerlingen breuken op de getallenlijn plaatsen,
waarbij ze het stappenplan gebruiken. Wanneer 80% van de leerlingen dit correct kan, is het
lesdoel behaald.

De leerlingen zijn dus in beide lessen bezig geweest met het onderdeel breuken. In de eerste les ging
het om gelijknamige breuken met elkaar optellen en in de tweede les het plaatsen van een breuk op
de getallenlijn.

In dit verslag heb ik op een uitgebreide manier de twee lessen uitgewerkt. Als eerst kunt u de
inleiding vinden van dit verslag. In hoofdstuk 2 begin ik met de eerste les. Ik begin dan met een
introductie van de les en ga dan verder met de opbouw van de les. Vervolgens behandel ik het
klassenmanagement, daarna de doelen en inhoud van de les en sluit ik dit hoofdstuk af met de
feedback van mijn mentor en mijn eigen reflectie op de eerste les die ik heb gegeven binnen het
domein breuken, procenten, kommagetallen en verhoudingen.
In het derde hoofdstuk komt de tweede les aan bod. Net zoals bij de eerste les begin ik met een
introductie van de les en ga ik verder met de opbouw van de les. Hierna behandel ik ook het
klassenmanagement, vervolgens ga ik verder met de doelen en inhoud van de les en sluit ik weer af
met de feedback en een reflectie op deze tweede gegeven les binnen het domein breuken,
procenten, kommagetallen en verhoudingen.
In het vierde hoofdstuk van dit verslag reflecteer ik op het resultaat en het leerproces. In de bijlagen
zijn de lesvoorbereidingsformulieren te vinden die bij de 2 rekenlessen horen, gemaakte werkbladen
van leerlingen van beide lessen en het uiteindelijke resultaat van periode 5.




2

,Voorwoord
Voor het vak Rekenen, Wiskunde & Didactiek hebben wij, in semester 3, de opdracht gekregen om
zelfstandig onderwijs te verzorgen. Dit op basis van het drieslag-, handelings- en hoofdlijnenmodel,
waarin op drie niveaus gedifferentieerd wordt en waarbij het wiskundig denken van leerlingen wordt
gestimuleerd. Dit zelfstandig onderwijs bestaat uit 2 rekenlessen binnen het domein Breuken,
Procenten, Verhoudingen en Kommagetallen.

Tijdens de (online)colleges werd er duidelijk uitgelegd wat precies de bedoeling was bij deze
opdracht en kregen we ook meerdere momenten om ideeën uit te wisselen met elkaar. Daarnaast
konden wij altijd vragen stellen wanneer er iets nog niet helemaal duidelijk was. Door zelfstandig
onderwijs te ontwerpen en geven heb ik kunnen inzien dat iedere leerling een eigen niveau heeft.
Het toepassen van de modellen in de rekenlessen hebben ervoor gezorgd dat ik heb kunnen inzien
dat differentiatie in de lessen een belangrijk onderdeel is voor het geven van nuttig en zinvol
rekenonderwijs. Door dit verslag uitgebreid te maken over deze twee lessen kan ik ook aangeven dat
het toepassen van theorie mij steeds beter afgaat. Dit verslag heb ik deels vóór het geven van de
rekenlessen, tussen de rekenlessen in en na het geven van de rekenlessen uitgewerkt. Ik ben deze
gehele periode bezig geweest om mijn lessen zo uitgebreid mogelijk te verantwoorden.




3

, Inhoudsopgave
Samenvatting......................................................................................................................................2
Voorwoord .........................................................................................................................................3
1. Inleiding ......................................................................................................................................5
2. Les 1 binnen het domein ´Breuken, procenten, verhoudingen en kommagetallen´ ......................8
2.1 Introductie van de les ..........................................................................................................8
2.2 Opbouw van de les ..............................................................................................................8
2.3 Klassenmanagement ......................................................................................................... 10
2.4 Doelen en inhoud van de les .............................................................................................. 10
2.5 Feedback op de les ............................................................................................................ 14
2.6 Reflectie op de les ............................................................................................................. 15
3. Les 2 binnen het domein ´Breuken, procenten, verhoudingen en kommagetallen´ .................... 16
3.1 Introductie van de les ........................................................................................................ 16
3.2 Opbouw van de les ............................................................................................................ 16
3.3 Klassenmanagement ......................................................................................................... 18
3.4 Doelen en inhoud van de les .............................................................................................. 19
3.5 Feedback op de les ............................................................................................................ 22
3.6 Reflectie op de les ............................................................................................................. 23
4. Reflectie.................................................................................................................................... 25
4.1 Reflectie op het resultaat................................................................................................... 25
4.2 Reflectie op het leerproces ................................................................................................ 26
5. Literatuurlijst ............................................................................................................................ 27
6. Bijlagen ..................................................................................................................................... 29
Bijlage 1: lesbeschrijvingsformulier dat bij les 1 hoort binnen het domein Breuken, procenten,
verhoudingen en kommagetallen .................................................................................................. 29
Bijlage 2: Door een leerling gemaakte werkbladen die horen bij les 1 ............................................ 31
Bijlage 3: lesbeschrijvingsformulier dat bij les 2 hoort binnen het domein Breuken, procenten,
verhoudingen en kommagetallen .................................................................................................. 33
Bijlage 4: Door een leerling gemaakte werkbladen die horen bij les 2. Deze leerling heeft de
werkbladen gemaakt die horen bij de verlengde instructie. ........................................................... 35
Bijlage 5: Door een leerling gemaakte werkbladen die horen bij les 2. Deze leerling heeft de
werkbladen gemaakt die horen bij het zelfstandig werken. Het derde blad is het blad dat de
leerlingen kregen die eerder los gelaten werden tijdens de uitleg en begeleide inoefening. ............ 36




4
$6.58
Accede al documento completo:

100% de satisfacción garantizada
Inmediatamente disponible después del pago
Tanto en línea como en PDF
No estas atado a nada

Conoce al vendedor

Seller avatar
Los indicadores de reputación están sujetos a la cantidad de artículos vendidos por una tarifa y las reseñas que ha recibido por esos documentos. Hay tres niveles: Bronce, Plata y Oro. Cuanto mayor reputación, más podrás confiar en la calidad del trabajo del vendedor.
tychodegroot1 NHL Stenden Hogeschool
Seguir Necesitas iniciar sesión para seguir a otros usuarios o asignaturas
Vendido
15
Miembro desde
3 año
Número de seguidores
7
Documentos
6
Última venta
7 meses hace

0.0

0 reseñas

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Recientemente visto por ti

Por qué los estudiantes eligen Stuvia

Creado por compañeros estudiantes, verificado por reseñas

Calidad en la que puedes confiar: escrito por estudiantes que aprobaron y evaluado por otros que han usado estos resúmenes.

¿No estás satisfecho? Elige otro documento

¡No te preocupes! Puedes elegir directamente otro documento que se ajuste mejor a lo que buscas.

Paga como quieras, empieza a estudiar al instante

Sin suscripción, sin compromisos. Paga como estés acostumbrado con tarjeta de crédito y descarga tu documento PDF inmediatamente.

Student with book image

“Comprado, descargado y aprobado. Así de fácil puede ser.”

Alisha Student

Preguntas frecuentes