Garantie de satisfaction à 100% Disponible immédiatement après paiement En ligne et en PDF Tu n'es attaché à rien 4.2 TrustPilot
logo-home
Resume

Samenvatting accountancy module 7 tem 12 --> HEEL SEMESTER 2 SAMENGEVAT: ALLE SOORTEN BOEKINGEN TE KENNEN

Vendu
8
Pages
63
Publié le
15-06-2021
Écrit en
2020/2021

Samenvatting van accountancy van module 7 tem 12, heel semester 2 van accountancy. Alle soorten boekingen te kennen voor het examen met zeer veel uitleg: vanwaar komen de cijfers? waarom doet men dit? Dit zijn mijn notities en PowerPoints en excel oefeningen gecombineerd! Ik leer zelf van deze samenvatting. PAS OP: DIT IS EEN SV VAN SEM2 2021! SEM 2 IN 2022 HEEFT NOG MODULE 5 EN 6!!

Montrer plus Lire moins

















Oups ! Impossible de charger votre document. Réessayez ou contactez le support.

Infos sur le Document

Publié le
15 juin 2021
Nombre de pages
63
Écrit en
2020/2021
Type
Resume

Sujets

Aperçu du contenu

SAMENVATTING ACCOUNTANCY
SEMESTER 2
SOORTEN BOEKINGEN:

MODULE 7

AANDELEN PERCENTAGES EN INSTPRAAK

Alfa koop 25% aandelen van Gamma aan voor 80000 euro + makelaarsloon van 5% (excl.
21% BTW)
2820 80000 10% < 25% < 50%  2820
657 4000 =5%*80000
411 @ 840 =21%*4000
489 84840 = som van alles


Duurzame stijging van respectievelijk 10% (31/12/20x2) en 15% (31/12/20x3) op BW
2828 @ 8000 .8 want stijging
122 8000 =10%*80000
--------------------------------------------------------------------------------
2828 @ 13200 .8 want stijging
122 13200 =15%*80000


(Alfa) Aankoop 20% aandelen 15000 euro bij Delta + makelaarsloon 500 euro (excl. 21%
BTW) + direct activeren, Delta bezit 40% over Gamma
Direct activeren  makelaarsloon + aandelen op zelfde nummer, BTW enkel op
makelaarsloon
2820 15500 aandelen + makelaarsloon: 10% < 20% < 50%
411 @ 105 Btw enkel op makelaarsloon =21%*500
489 15605 = som


Verkoop aandelen 120000 euro
1) Herwaardering wegboeken: 8000 + 13200 = 21200
1:
122 @ 21200
2828 21200
2) VP: 120000 op marnr 416

, 3) BW: 80000
4) Winst of verlies? VP – BW = 120000 – 80000 = 40000 winst op 7631
5) Ruim vast actief op: 2820 wegboeken voor 80000
2,3,4,5:
416 @ 120000
2820 80000
7631 40000
(Alfa) Aankoop 60% aandelen 15000 euro bij Delta + makelaarsloon 500 euro (excl. 21%
BTW) + direct activeren, Delta bezit 40% over Gamma
2800 15500
411 @ 105
489 15605


Overboeking moeder – dochter
2800 80000
2808 @ 21200
2820 80000
2828 21200


RU verkoop aandelen 35000 euro die 10% hoger wordt geschat. VP = 38000 euro.
Transactiekosten bank = 0,5% (excl. 21% BTW)
5500 37770,10 =38000 – 190 – 39,90
657 190 =38000*0,5%
411 @ 39,90 =190*21%
5100 35000 Verkoopprijs
752 3000 Winst = 38000 – 35000


Waardedaling van 20% op 70% aandelen van 240000 euro
661 @ 48000 =240000*20%
2809 48000 .9 want waardedaling


Verkoop 2/3 van 70% aandelen voor 100000 euro na waardedaling van 20% van 240000
euro
Van alles moet er maar 2/3 verkocht worden, dus alles *2/3
5500 100000 Verkoopprijs
2809 32000 =2/3*48000(waardedaling 240000*20%)

,6631 @ 28000 Verlies = 160000 – 100000 – 32000
2800 160000 =2/3*240000
BELANGRIJK: OVERBOEKING NODIG VAN MOEDER – DOCHTER WANT 2/3 VERKOCHT <50%
2820 80000 10% < 1/3*70% < 50% , 1/3*24000
2809 @ 16000 1/3*48000
2800 80000 Rest terugboeken (1/3)
2829 16000 Rest terugboeken (1/3)


Vorige waardevermindering van 16000 (rest 1/3) terugnemen voor 75%
2829 @ 12000 =75%*16000
761 12000


OBLIGATIES/ LENINGEN

Aankoop obligatie = aankoop van een actief = investeren
Klasse 2: FVA; duurzaam (28)
- 2812 bij > 50%
- 2832 bij 10% - 50%
- 2852 bij < 10%
Klasse 5: geldbelegging; speculatief (520)


Actuarieel rendement > nominaal rendement (=couponrente)
Looptijd = 2j, nominaal = 15000, uitgifte a pari, nominaal rendement = 5%, actuarieel
rendement = 6,933%
Bedrag coupon = 5%*15000 = 750 (x1 en x2)
Relatie actuarieel rendement en terugbetalingsbedrag: 15000 = 750/(1+6,933%) + (750 +
terugbetaling)/(1 + 6,933%)  bedrag terugbetaling = 15600
Terugbetalingsbedrag = boekwaarde op vervaldag


1/1/x1
520 @ 15000
5500 15000


31/12/x1
15000*6,933% = 1039,95 O stijgt
Coupon = 750 bank stijgt

,Surplus = 1039,95 – 70 = 289,95 BW obligatie stijgt
5500 750
520 @ 289,95
751 1039,95


31/12/20x2
Totaal marnr 520: 15000 + 289,95 = 15289,95
15289,95*6,933% = 1060,05 O stijgt
Coupon blijft 750 euro want moet berekend worden op nominaal bedrag (15000)!!
Surplus: 1060,05 – 750 = 310,05
5500 750
520 @ 310,05
751 1060,05


31/12/20x2
Totaal marnr 520: 15000 + 289,95 . 310,05 = 15600  terugbetalen
5500 @ 15600
520 15600


Actuarieel rendement < Nominaal rendement (couponrente)
Looptijd = 1j, nominaal = 20000, uitgifte boven pari: 21000, terugbetaling a pari: 20000,
nominaal rendement: 10%
Bedrag couponrente = 10*20000 = 2000
Bedrag terugbetaling = a pari = 20000
Actuarieel rendement = 1000  we investeren 21000 en krijgen 20000 + 2000 = 22000 in de
plaats: 22000 – 21000 = 1000
Actuarieel rendement = 1000/21000 = 4,762%


10/1/20x1
2812 @ 21000
5500 21000


31/12/20x1
4,762%*21000 = 1000 actuariële opbrengst stijgt
Coupon: 2000 bank stijgt
Teveel uitgekeerd: 1000 – 2000 = -1000 BW obligatie daalt

,5500 @ 2000
750 1000
2812 1000



31/12/20x2
Totaal marnr 2812: 21000 – 1000 = 20000 moet terugbetaald worden
5500 @ 20000
2812 20000


Actuarieel rendement met overlopende rekening
Looptijd = 1j, nominaal = 20000, uitgifte boven pari: 21000, terugbetaling a pari: 20000,
nominaal rendement: 10%, actuarieel rendement = 1000, nominaal rendement = 2000 (in
dochteronderneming)
1/7/20x1 31/12/20x1 1/7/20x2
Factuur 6M 6M
O
Via : 491 : 1000*6/12 = 500
1/07/20x1
2912 @ 21000
5500 21000


31/12/20x1
491 @ 500
750 500


1/01/20x2
750 @ 500
491 500


1/07/20x2


5500 @ 2000
750 1000
2812 1000

,1/07/20x2
5500 @ 20000
2812 20000



Voorraad en kosten
Zonder begin voorraad


Jaar x1 : Aankoopfactuur 10000
604 10000
411 @ 2100
440 12100


Jaar x2: Verkoopfactuur 12000
 volgens wetgeving enkel winst maken in het jaar dat je de goederen verkoopt!
400 @ 14520
704 12000
451 2520
We hebben enkel een kost en een opbrengst laten zien
 winst = 12000 – 10000 = 2000
Voorraad einde boekjaar x1?
- Bedrag aan niet verkochte goederen overbrengen naar voorraad
- Aankoopkosten van verkochte goederen aanvullen in W/V vanuit voorraad


Jaar x1:
340 @ 10000
6094 10000


Jaar x2:
6094 @ 10000
340 10000


Met beginvoorraad
1. Aankopen jaar x1:
604

, 411 @
440




2. Verkopen jaar x1:
400 @
704
451


3. Eindvoorraad berekenen door LIFO / FIFO …
4. Bereken voorraadwijziging = einde – begin
5. Wijziging voorraad = - wijziging kost
340 @ of 6094 @
6094 340




MODULE 8

Voorraadwijzigingen:
LIFO
“Last in, first out”
1) Lifo permanent

, Altijd de laatste goederen eerst verkopen (rood, oranje, geel)


2) Lifo periodiek
Stuks in voorraad: 450
Prijs bij aankoop: 50
- Omdat de laatste goederen eerst weg zijn, blijven er in de voorraad de eerste
gekochte goederen (geel) en die hebben een prijs van 50
Zijn er genoeg eerste goederen? Ja er zijn er 500 en we hebben er nog maar 450!
 Eindvoorraad = 450*50 = 22500




FIFO
“First in, first out”
1) Fifo permanent

, Altijd de eerste goederen eerst verkopen (geel, oranje, rood)


2) Fifo periodiek
Stuks in voorraad: 450
Prijs bij aankoop: 55 en 52
- Omdat de eerste goederen eerst weg zijn, blijven er in de voorraad de laatste
gekochte goederen (rood) en die hebben een prijs van 55
Zijn er genoeg laatste goederen? nee er zijn er 400 en we hebben er 450 nodig!
 50 stuks nodig van de eerstvolgende laatste goederen (oranje)
 Eindvoorraad = 400*55 + 50*52= 24600



Gewogen gemiddelde
1) Gewogen gemiddelde permanent
Transactie Voorraad
BV: 50*5 = 250 50*5 = 250
AF1: 20*6 = 120 20+50 = 70, 120+250 = 370, prijs = ? = 370/70 = 5,29
 70*5,29 = 370
VF1: 40*5,29 = 211 70-40 = 30, 370 – 211 = 159, prijs = 5,29
 30*5,29 = 159
AF2: 40*6,5 = 260 40+30 = 70, 260+159 = 419, prijs = ? = 419/70 = 5,99
 70*5,99 = 419
VF2: 30*5,99 = 180 70-30 = 40, 419 – 180 = 239, prijs = 5,99
 40*5,99 = 239

, Kostprijs van de verkochte goederen = 211 + 180 = 391
Waarde eindvoorraad = 239


1) Gewogen gemiddelde periodiek
Berekening:
Beginvoorraad + aankopen = 250 + 120 + 260 = 630
Total aantal stuks = 50 + 20 + 40 = 110
Gewogen gemiddelde = 630/110 = 5,73
Kostprijs verkochte goederen = (40+30)*5,73 = 401
Waarde eindvoorraad:
50 + 20 – 40 + 40 – 30 = 40  40*5,73 = 229


Hoe boek je lifo, fifo en gewogen gemiddelde?


Bestellingen in uitvoering
Kosten jaar x1 = 14000
Einde jaar x1: half afgewerkt
Kosten jaar x2: 10000
Loop jaar x2: afgewerkt


a) ZONDER techniek bestelling in uitvoering:
Jaar x1
6x 14000
Verlies = 14000


Jaar x2
6x 1000
700 30000
Winst = 20000


Totaal winst = 6000
Voor onderneming soms interessant om techniek van bestellingen in uitvoeringen gebruiken


b) MET techniek bestelling in uitvoering:
Techniek 1: COMPLETED CONTRACT
€13,98
Accéder à l'intégralité du document:

Garantie de satisfaction à 100%
Disponible immédiatement après paiement
En ligne et en PDF
Tu n'es attaché à rien

Reviews from verified buyers

Affichage de tous les avis
2 année de cela

2,0

1 revues

5
0
4
0
3
0
2
1
1
0
Avis fiables sur Stuvia

Tous les avis sont réalisés par de vrais utilisateurs de Stuvia après des achats vérifiés.

Faites connaissance avec le vendeur

Seller avatar
Les scores de réputation sont basés sur le nombre de documents qu'un vendeur a vendus contre paiement ainsi que sur les avis qu'il a reçu pour ces documents. Il y a trois niveaux: Bronze, Argent et Or. Plus la réputation est bonne, plus vous pouvez faire confiance sur la qualité du travail des vendeurs.
xnobiajanssens Universiteit Antwerpen
Voir profil
S'abonner Vous devez être connecté afin de suivre les étudiants ou les cours
Vendu
152
Membre depuis
4 année
Nombre de followers
112
Documents
29
Dernière vente
1 semaine de cela
Xenobia Janssens Samenvattingen UA

Hey! Ik heb een aantal samenvattingen op mijn profiel staan die je zou kunnen kopen :) Je kan me ook steeds een privé berichtje sturen als je zelf een bundel zou willen samenstellen, of gewoon wat extra info over de samenvatting wil! Als je graag een samenvatting of oefeningen zou willen voer een cursus dei je hier niet vindt, kan je me ook altijd sturen! Hopelijk helpen mijn samenvattingen/oefenmateriaal om je goed te kunnen voorbereiden voor de examens! Meer info over mijn studierichting: Ik heb een ba-na-ba gedaan, TEW naar HIB, en nu studeer ik de Master Digital Business Engineering. Hier zal je dus alles voor TEW en HIB (ook deel SEW en HI) vinden.

Lire la suite Lire moins
3,8

21 revues

5
9
4
4
3
3
2
5
1
0

Récemment consulté par vous

Pourquoi les étudiants choisissent Stuvia

Créé par d'autres étudiants, vérifié par les avis

Une qualité sur laquelle compter : rédigé par des étudiants qui ont réussi et évalué par d'autres qui ont utilisé ce document.

Le document ne convient pas ? Choisis un autre document

Aucun souci ! Tu peux sélectionner directement un autre document qui correspond mieux à ce que tu cherches.

Paye comme tu veux, apprends aussitôt

Aucun abonnement, aucun engagement. Paye selon tes habitudes par carte de crédit et télécharge ton document PDF instantanément.

Student with book image

“Acheté, téléchargé et réussi. C'est aussi simple que ça.”

Alisha Student

Foire aux questions