100% de satisfacción garantizada Inmediatamente disponible después del pago Tanto en línea como en PDF No estas atado a nada 4.2 TrustPilot
logo-home
Examen

Ati Teas Math Practice Questions and Answers | Latest Version | 2024/2025 | Correct & Verified

Puntuación
-
Vendido
-
Páginas
19
Grado
A+
Subido en
11-02-2025
Escrito en
2024/2025

Ati Teas Math Practice Questions and Answers | Latest Version | 2024/2025 | Correct & Verified A restaurant serves 85 customers each day. How many customers do they serve in a week? A. 500 B. 560 C. 595 D. 620 A factory produces 1,250 toys in 5 days. How many toys does it produce per day? A. 200 B. 250 C. 275 D. 300 A gardener plants 18 flowers in each row. If there are 9 rows, how many flowers are there in total? A. 120 2 B. 162 C. 175 D. 180 A train travels 72 miles in 1.5 hours. What is its speed in miles per hour? A. 36 mph B. 48 mph C. 54 mph D. 60 mph A soccer stadium has 27 sections, and each section has 315 seats. How many seats are in the stadium? A. 7,890 B. 8,125 C. 8,505 D. 8,750 3 A water tank fills at a rate of 25 gallons per minute. How much water will it hold after 12 minutes? A. 250 gallons B. 300 gallons C. 325 gallons D. 350 gallons A teacher buys 35 boxes of crayons. Each box contains 24 crayons. How many crayons are there in total? A. 750 B. 810 C. 840 D. 900 A bakery sells 12 muffins in a pack for $9.

Mostrar más Leer menos
Institución
Ati Teas Math Practice
Grado
Ati Teas Math Practice










Ups! No podemos cargar tu documento ahora. Inténtalo de nuevo o contacta con soporte.

Escuela, estudio y materia

Institución
Ati Teas Math Practice
Grado
Ati Teas Math Practice

Información del documento

Subido en
11 de febrero de 2025
Número de páginas
19
Escrito en
2024/2025
Tipo
Examen
Contiene
Preguntas y respuestas

Temas

Vista previa del contenido

Ati Teas Math Practice Questions and
Answers | Latest Version | 2024/2025 |
Correct & Verified
A restaurant serves 85 customers each day. How many customers do they serve in a week?

A. 500

B. 560


✔✔C. 595


D. 620




A factory produces 1,250 toys in 5 days. How many toys does it produce per day?

A. 200


✔✔B. 250


C. 275

D. 300




A gardener plants 18 flowers in each row. If there are 9 rows, how many flowers are there in

total?

A. 120


1

,✔✔B. 162


C. 175

D. 180




A train travels 72 miles in 1.5 hours. What is its speed in miles per hour?

A. 36 mph


✔✔B. 48 mph


C. 54 mph

D. 60 mph




A soccer stadium has 27 sections, and each section has 315 seats. How many seats are in the

stadium?

A. 7,890

B. 8,125


✔✔C. 8,505


D. 8,750




2

, A water tank fills at a rate of 25 gallons per minute. How much water will it hold after 12

minutes?

A. 250 gallons


✔✔B. 300 gallons


C. 325 gallons

D. 350 gallons




A teacher buys 35 boxes of crayons. Each box contains 24 crayons. How many crayons are there

in total?

A. 750

B. 810


✔✔C. 840


D. 900




A bakery sells 12 muffins in a pack for $9. How much does each muffin cost?

A. $0.50

B. $0.65


✔✔C. $0.75



3
$10.98
Accede al documento completo:

100% de satisfacción garantizada
Inmediatamente disponible después del pago
Tanto en línea como en PDF
No estas atado a nada


Documento también disponible en un lote

Conoce al vendedor

Seller avatar
Los indicadores de reputación están sujetos a la cantidad de artículos vendidos por una tarifa y las reseñas que ha recibido por esos documentos. Hay tres niveles: Bronce, Plata y Oro. Cuanto mayor reputación, más podrás confiar en la calidad del trabajo del vendedor.
SterlingScores Western Governers University
Seguir Necesitas iniciar sesión para seguir a otros usuarios o asignaturas
Vendido
398
Miembro desde
1 año
Número de seguidores
41
Documentos
11800
Última venta
1 día hace
Boost Your Brilliance: Document Spot

Welcome to my shop! My shop is your one-stop destination for unlocking your full potential. Inside, you\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ll find a treasure collection of resources prepared to help you reach new heights. Whether you\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'re a student, professional, or lifelong learner, my collection of documents is designed to empower you on your academic journey. Each document is a key to unlocking your capabilities and achieving your goals. Step into my shop today and embark on the path to maximizing your potential!

Lee mas Leer menos
4.1

85 reseñas

5
51
4
11
3
11
2
4
1
8

Recientemente visto por ti

Por qué los estudiantes eligen Stuvia

Creado por compañeros estudiantes, verificado por reseñas

Calidad en la que puedes confiar: escrito por estudiantes que aprobaron y evaluado por otros que han usado estos resúmenes.

¿No estás satisfecho? Elige otro documento

¡No te preocupes! Puedes elegir directamente otro documento que se ajuste mejor a lo que buscas.

Paga como quieras, empieza a estudiar al instante

Sin suscripción, sin compromisos. Paga como estés acostumbrado con tarjeta de crédito y descarga tu documento PDF inmediatamente.

Student with book image

“Comprado, descargado y aprobado. Así de fácil puede ser.”

Alisha Student

Preguntas frecuentes