Beroepsopdracht 2B
10-06-2021
Hogeschool van Amsterdam
Faculteit Onderwijs en Opvoeding, opleiding Leraar Algemene Economie
Docent: mw. M. van Schaijk
Stageschool:
Werkpkekbegeleider
, 1
Inhoudsopgave
Inleiding P2
Hoofdstuk 1. Lesdoelen en verantwoording P3
lesdoelen
verantwoording
Hoofdstuk 2. Start van de les P4
start van de les P4
welkom en orde
voorkennis ophalen
vooruitkijkende activiteit
kern van de les P5
afsluiting van de les P6
Hoofdstuk 3. Reflectie op het eigen handelen P7
Bijlage 1: observatieformulier
Bijlage 2: bronnenlijst
Bijlage 3: lesplanformulier
, 2
Inleiding
Ik heb mijn les gegeven op het A. Roland Holst College. Deze school biedt drie
onderwijsconcepten aan, namelijk reguliere mavo-, havo-, en vwo-onderwijs, QUEST ‘21 en
TalentARCH. TalentARHC is een onderwijsconcept dat speciaal is gericht op hoogbegaafde
leerlingen, in zes jaar worden ze opgeleid voor een vwo-diploma.
QUEST’21 is havo- en vwo-onderwijs dat zich richt op het behalen van verplichte leerdoelen en
keuze leerdoelen, hiervoor volgt een leerling modules.
De klas die ik les geef is 5VW0. Momenteel is deze klas opgedeeld in tweeën vanwege corona, de
ene helft volgt online les en de andere helft is fysiek aanwezig op school. De school ligt in een
welvarend deel in Hilversum. Het merendeel van de leerlingen komt uit deze buurt. Het niveau
van de leerlingen is redelijk gelijk. Er zijn twee leerlingen die zijn blijven zitten. De leerlingen
kunnen goed zelfstandig werken en goed samenwerken. De motivatie is wisselend. Ze zijn in de
klas veel met elkaar bezig. Het merendeel van de leerlingen doet actief mee in de les en zijn bij
met het huiswerk.
Er zitten geen leerlingen in de klas met een bepaalde stoornis, als ADHD of dyslexie.